KONST / Litografier / Färglitografi 15154220
nr 1515 4220
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Stilleben. Signerad, numrerad 289/360. Färglitografi, bildmått: 56x46 cm, yttermått inklusive ram: 82x60
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 16 januari 2023
kl 18:12:09
16/1 18:07:09
16/1 18:07:40